Forum

Tam Versiyon: BNB coin nedir?
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
BNB coin, Binance ve onun blok zinciri tabanlı girişimleri için kullanılan kripto paradır. BNB coin, ‘Binance Smart Chain (BSC)’ ağında sürekli gelişen DeFi ekosisteminin yanı sıra Binance kripto para borsası ile etkileşim kurmak için kullanılabilir.

BNB coin yakımı

BNB coin, Binance borsasında kullanıcılara alım satım ücretlerinde indirim sağlar, kripto paralar için alım satım çifti görevi görür ve Binance DEX’te kullanılır. Binance’de ödenen ücretler periyodik olarak “yakılır”. Dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılarak, arzı azaltılır ve teorik olarak değeri artırılmış olur. Binance, arz miktarı 200 milyondan 100 milyona düşene kadar coin yakmaya devam edecektir.

BNB coin kullanımı

BNB coin ayrıca, ICO (ilk coin arzı)’na benzeyen launchpad etkinliklerine katılmak için kullanılır.
BNB coin, Binance tarafından Ethereum’un kod tabanına dayalı olarak geliştirilen akıllı sözleşme platformu Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki ‘gas’ ücretlerini ödemek için kullanılır. Birçok DeFi uygulamasında (dapps) merkezi bir role sahiptir. Bu şekliyle ETH’nin Ethereum üzerindeki rolüne çok benzediği söylenebilir.

Örneğin, kullanıcılar PancakeSwap DEX’te likidite sağlamak için BNB coin yatırabilir veya (ERC-20 token’larının BSC versiyonu olan) BEP-20 token’ları ile takas edilebilir.

Sorumluluk reddi: Bu bilgiler kripto para birimlerinin veya herhangi bir servis sağlayıcı, hizmet veya teklifin teşviki şeklinde yorumlanmamalıdır. Bu bilgiler alım satım tavsiyesi değildir.