Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Counter Strike hakkında bilmeniz gerekenler
#1
Tüm dünyayı kasıp kavuran, ülkemizde de en popüler oyunlardan biri olan ve aynı zamanda internet kafelerimizin vazgeçilmez oyunu,Counter-Strike için Valve tarafından 1999 yılından bu yana 4 ana oyun çıkartıldı.Her bir oyunu,oldukça fazla ilgi gören serinin küresel alanda çok fazla yankı bulduğunun en büyük kanıtı, hiç şüphe yok ki serinin son oyunu Counter-Strike:Global Offensive'in Steam'de en çok oynanan oyun olmasıdır.
Sizler için, Counter-Strike hakkında bilmeniz gereken 10 bilgiyi listeledik. İyi okumalar.

1- Counter-Strike'ın 1999 yılında ilk olarak hayran yapımı bir Half-Life modu olduğunu, daha sonradan ise Lord Gaben'nin bu fikri beğenip tescillediğini, bu modun yapımcılarını da Valve'da işe aldığını biliyor muydunuz?


[Resim: galeri_34.jpg]

2- İlk Counter Strike'dan itibaren, bomba kodunun aynı olduğunu biliyor muydunuz? (7355608)[Resim: galeri_35.jpg]
3- Counter Strike 1.0 beta sürümünde cs_siege adında bir harita bulunduğunu ve bu haritayı yapan kişinin kısa bir süre sonra (17 aralık 2000) intihar ettiğini biliyor muydunuz?
[Resim: galeri_36.jpg]
5- CS:GO'da de_dust2 haritası ile, CS 1.6'da de_dust2 haritasının adım sayısının eşit olduğunu biliyor muydunuz?[Resim: galeri_37.jpg]

6- 16 Nisan 2007'de Virginia Tech okulunda, psikolojik sorunları bulunan bir öğrencinin, 32 kişiyi öldürdüğünü ve Bu olayın ardından, Counter Strike'da Virginia Tech haritası yapan öğrencinin, okuldan atıldığını biliyor muydunuz?[Resim: galeri_38.jpg]

6- Oyunun 6.0 Betasındaki amacın, teröristlerin belli bir bölgeye ulaşması olduğunu ve bu modun testerlar tarafından beğenilmemesinin ardından Valve'ın bu modu kaldırdığını biliyor muydunuz?


[Resim: galeri_39.jpg]

7- GOTFRAG istatistiklerine göre, Counter-Strike'da dünyanın en iyi 3 ülkesinin sırasıyla İsveç,Amerika ve Almanya olduğunu, Türkiye'nin ise 31. sırada bulunduğunu biliyor muydunuz?


[Resim: galeri_40.jpg]
8- Bütün Counter-Strike oyunlarında, AWP ile vuruş yaptıktan sonra silahı elinizden kaldırıp tekrar aldığınızda, daha hızlı ateş edebildiğinizi biliyor muydunuz?


[Resim: galeri_41.jpg]
9- Counter Strike 1.6 sürümündeki botların isimlerinin oyunun çıkış aşamasında bağış yapanların,oyunun yapımcılarının ve Valve'ın kurucusu olan Gabe Newell'ın adını kullandığını biliyor muydunuz?
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi